Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Z CYKLU SPOTKAŃ W KLASIE II BAŚNIE I LEGENDY POLSKIE

SAM 5547małeW dniach 24.04 ; 8.05 ; 16.05 ; 22.05 i 29.05 w sali lekcyjnej klasy II szkoły podstawowej miały miejsce spotkania z legendą, których celem było zapoznanie dzieci z przepięknymi baśniami i legendami a także zachęcenie uczniów do czytania książek i korzystania ze zbiorów biblioteki.

 

Uczniowie klasy II w trakcie spotkań mieli okazje poznać, przypomnieć sobie bądź utrwalić najładniejsze polskie legendy takie jak: „Bazyliszek”, ;Jak złego Popiela zjadły myszy”, „Jurata, królowa Bałtyku”, „Kwiat paproci”, „Pan Twardowski”, „Smok wawelski”, „Toruńskie pierniki” czy „Wars i Sawa”. Pomimo, iż legendy cieszą się mniejszą popularnością wśród dzieci niż bajki czy baśnie, to jednak poznanie i czytanie takich utworów może być niemniej ciekawe, a również pożyteczne.

Mile spędzony na czytaniu legend czas w klasie II na pewno zostanie w pamięci uczniów i zachęci ich do czytania i poznawania legend i miastach i różnych zakątach naszego kraju.