Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

NAJPIĘKNIEJSZE BAŚNIE W WERSJI DISNEY’A

SAM 5349małeOd 1.03.2017 do 14.06.2017 w Sali lekcyjnej klasy 0 w ZSO w Ościsłowie odbyło się łącznie 11 spotkań z książką. W zajęciach udział brało 11 uczniów zerówki i uczeń kasy I wraz z wychowawcą Marzeną Bierzuńską. Czytaliśmy książki ze Złotej kolekcji Empiku przedstawiające baśnie w wersji Disney’a. Celem spotkań było propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych i zachęcenie ich do korzystania ze zbiorów biblioteki.

Baśnie przedstawiane przez wytwórnię Walta Disney ’a różnią się niejednokrotnie od swoich pierwowzorów literackich. Wszyscy lubiliśmy ciepłe, pogodne i zabawne filmy Disneya. To ukochane baśnie z dzieciństwa wielu z nas. Twórcy ze studia Walta Disneya nie byli autorami scenariuszy wielu z nich. Adaptowali historie już wcześniej znane - wybrane baśnie czy inne opowieści. My przeczytaliśmy 10 najbardziej znanych adaptacji baśni i opowieści: Zakochany kundel, Król lew, Kopciuszek, Piękna i Bestia, 101 Dalmatyńczyków, Piotruś Pan, Królewna Śnieżka, Mała Syrenka, Aladyn, Księga Dżungli. Na koniec każdego spotkania uczniowie dostawali tematyczne obrazki do kolorowania.

W trakcie ostatniego spotkania uczniowie wykonali pamiątkowe książeczki z ilustracji, które dostawali w czasie poprzednich spotkań.