Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Bibliotekę poznać czas

DSC00357 małeDnia 27.09.2017 roku w filii bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna z przedszkolakami z punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Ościsłowie. W zajęciach wzięło udział 15 dzieci w wieku 3-5 lat wraz z paniami Martą Perczyńską i Dominiką Jasińską.

Głównym celem lekcji było zapoznanie dzieci z biblioteką. Niektóre maluchy były tu po raz pierwszy. Na początku przedszkolaki zwiedziły bibliotekę i zostały zapoznane z księgozbiorem. Następnie dzieci dowiedziały się czym jest katalog książek i do czego służy, czym jest karta książki, karta czytelnika i co to jest zobowiązanie. Przedszkolaki poznały również regulamin biblioteki np. ile książek mogą wypożyczyć na jak długo, co zrobić gdy książka się zniszczy bądź zagubi i jaka kara grozi za jej przetrzymanie.

Maluchy mogły same obejrzeć książeczki, które im się spodobały i obiecały, ze na pewno jeszcze odwiedzą bibliotekę.