Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Warzywa dar jesieni

DSC00384 małeDnia 11.10.2017 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie miała miejsce lekcja biblioteczna z grupą dzieci z punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Ościsłowie. W lekcji udział wzięło 9 przedszkolaków wraz z paniami Martą Perczyńską i Dominiką Jasińska. Celem lekcji było poszerzenie zdobytych wiadomości na temat warzyw i uświadomienie dzieciom jak ważną rolę odgrywają w naszej codziennej diecie.

Swoistym wprowadzeniem do zajęć było wysłuchanie przez przedszkolaków piosenki „Na straganie” na podstawie wiersza Jana Brzechwy o tym samym tytule, która bardzo się spodobała. Następnie poznawaliśmy różne warzywa. Omawialiśmy każde z nich, czyli jakie mają cechy szczególne, co możemy z nich przygotować bądź do czego je przeznaczyć. Nie zabrakło więc buraka, marchewki, cebuli, pietruszki, ziemniaka, pomidora, selera, groszku, fasolki czy dyni. Dzieci mogły też obejrzeć niektóre z nich. Mówiliśmy też, jak ważne jest codzienne jedzenie warzyw i jak dużo witamin zawierają. Wyjaśnialiśmy pojęcie warzyw okopowych i rozmawialiśmy o wykopkach.

Na koniec po raz drugi posłuchaliśmy piosenki, a maluchy dostały obrazki do pokolorowania tematycznie związane z zajęciami.