Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Zawód bibliotekarz

DSC00567 małeDnia 24.10.2017 roku w fili bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna z klasą 0 ze szkoły podstawowej w Ościsłowie. W lekcji udział wzięło 8 uczniów z panią Marzeną Bierzuńską. Głównym tematem zajęć był zawód bibliotekarza i obowiązki z nim związane.

Wraz z uczniami klasy 0 staraliśmy się wyjaśnić, kim jest bibliotekarz. Wspólnie stwierdziliśmy, że bibliotekarz to osoba pracująca w bibliotece, która opiekuje się książkami, wypożycza je według ustalonych wcześniej zasad, doradza czytelnikom i robi wiele innych rzeczy. Wprowadza on również informacje dotyczące księgozbioru i czytelników do komputera, uaktualnia bazę danych, korzystając ze specjalnego oprogramowania, musi być na bieżąco z nowościami na rynku wydawniczym.

Następnie w ramach przypomnienia omówiliśmy jaki księgozbiór znajduje się w bibliotece, do czego służą karty książki i czytelnika. Mówiliśmy również o tym, jak należy traktować książki i czego nie wolno z nimi robić. Na koniec zajęć obejrzeliśmy bajkę pod tytułem „Świnka Peppa w bibliotece” a uczniowie zerówki otrzymali obrazki do pokolorowania związane z biblioteką.