Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Spotkanie z Mikołajem

małeDnia 07.12. 2017 w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna z dziećmi z punktu przedszkolnego przy szkole podstawowej w Ościsłowie. W zajęciach udział wzięło 17 przedszkolaków wraz z paniami Martą Perczyńską i Dominiką Jasińską. Celem zajęć było przybliżenie dzieciom postaci Świętego Mikołaja i poznanie zwyczajów mikołajkowych w innych krajach. W postać świętego Mikołaja wcielił się Kacper Śmigielski uczeń II klasy gimnazjum z SP w Ościsłowie.

Zajęcia rozpoczęły się od przedstawienia dzieciom legendy o świętym Mikołaju. Następnie maluchy obejrzały bajkę o warsztacie świętego Mikołaja, gdzie skrzaty produkują niezliczone ilości zabawek dla wszystkich grzecznych dzieci. Gotowe zabawki pakowane są do worka. Maluchy dowiedziały się z legendy o worku świętego Mikołaja, że jest on magiczny i potrafi rozpoznać dobre i złe uczynki ludzi. Czy tylko święty Mikołaj – starszy pan w czerwonym kubraku i długą białą broda- przynosi prezenty?. Otóż nie przedstawiliśmy postać świętego i mikołajkowe zwyczaje w innych krajach. Maluchy dowiedziały się, że prezenty przymusi również Dziadek Mróz, Aniołek, Gwiazdor, Dzieciątko, Befana (złośliwa wróżka), a nawet Trzej Królowie. I to nie zawsze 6 grudnia.
Po krótce omówiliśmy również zwyczaje związane z kolacją wigilijną i bożym narodzeniem, bo wszyscy niecierpliwie na nie czekamy.
Na koniec dzieci słuchały piosenki Majki Jeżowskiej pt. „Kochany panie Mikołaju". Niespodziewanie do biblioteki zawitał Mikołaj z workiem pełnym prezentów, które wręczył bardzo grzecznym przedszkolakom.