Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

logo BN 120

logo instytut 120

BP 120

logo MKWCZ 120

legimi 120

logo BW 120

 

Poznajemy kosmos

DSC00998 miniW dniu 21.02.2018 roku w filii bibliotecznej w Ościsłowie miała miejsce lekcja biblioteczna „Poznajemy kosmos" z grupą przedszkolną ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie, w której udział wzięło 8 przedszkolaków wraz z paniami Martą Perczyńską i Dominiką Jasińską. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem.

Zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki „Planety". Następnie wyjaśniliśmy sobie pojęcia wszechświat i galaktyka, a potem skupiliśmy się na układzie słonecznym. Przedszkolaki dowiedziały się czym jest słońce, a potem poznały wszystkie planety układu słonecznego, które krótko omówiliśmy. Najwięcej uwagi poświęciliśmy naszej planecie, maluchy wiedzą już, że Ziemia cały czas krąży nie tylko wokół słońca, ale także wokół własnej osi. Przedszkolaki poznały również różnice między gwiazdą a planetą i dowiedziały się, jak powstają gwiazdy oraz czym są komety. Rozmawialiśmy również o kosmonautach, statkach i podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu.
Maluchy z zaciekawieniem słuchały informacji o kosmosie, a na koniec otrzymały obrazek z Układem Słonecznym do swojej sali.