Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Dinozaury czyli straszne jaszczury

dinozaury miniDnia 07.03.2018 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna dla grupy przedszkolnej ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie. W lekcji udział wzięło 14 przedszkolaków z paniami Martą Perczyńską i Dominiką Jasińską. Tematem zajęć były dinozaury.

Lekcję zaczęliśmy od wysłuchania piosenki „Dinozaury z Jura parku", która pomogła wprowadzić przedszkolaki w temat zajęć. Następnie wyjaśniliśmy, skąd wywodzi się nazwa dinozaur, która oznacza straszny jaszczur. Wspólnie z przedszkolakami postanowiliśmy trochę poznać te niezwykłe zwierzęta. Dinozaury to gady lądowe, które panowały na ziemi 135 milionów lat, po czym nagle 66 mln lat temu wyginęły. Gady te możemy podzielić na dwie grupy roślinożerców i drapieżniki. Omówiliśmy poszczególne części ciała dinozaurów i ich funkcje, a następnie przedstawiliśmy sylwetki wybranych dinozaurów takich jak: akntofolis, kentrozaur, stegozaur, iguanodon, edmontozaur, pentaceratops, triceratops, brachiozaur, diplodok, allozaur czy jeden z najgroźniejszych drapieżników tyranozaur. Zastanawialiśmy się też, dlaczego życie dinozaurów na ziemi się skończyło i która z kilku wersji wymarcia tych gadów jest najbardziej prawdopodobna.
Na koniec zajęć przedszkolaki obejrzały filmik o ciekawostkach dotyczących dinozaurów, zapoznały się z książkami o tych gadach i dostały rysunek triceratopsa do pokolorowania.