Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Zajęcia dydaktyczno-plastyczne "Przywołujemy Wiosnę"

wiosna miniW dniu 20.03.2018 roku w sali lekcyjnej punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Ościsłowie odbyły się zajęcia dydaktyczno- plastyczne dla grupy dzieci w wieku 3-5 lat. W zajęciach udział wzięło 14 przedszkolaków wraz z paniami Martą Perczyńską i Dominiką Jasińską.

Wiosna ta taka pora roku na, którą wszyscy czekamy. Dlatego wspólnie z przedszkolakami rozmawialiśmy na temat tej pory roku. Mówiliśmy o zwiastunach wiosny i jak poznajemy że się zbliża. Rozmawialiśmy o roślinach, które jako pierwsze budzą się do życia nie mogło więc zabraknąć pierwszych wiosennych kwiatów. Mówiliśmy o przebiśniegach, krokusach, sasankach, fiołkach, przylaszczkach. Wspomnieliśmy również jakie z zwierzęta budzą się z zimowego snu, i które ptaki jako pierwsze wracają do nas zwiastując nadejście wiosny.
W drugiej części zajęć postanowiliśmy przywołać wiosnę do sali wykonując przebiśniegi z krepiny. Przedszkolaki poinstruowane krok po kroku wykonały śliczne kwiatki, które będą ozdobą ich sali.