Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Co zrobię gdy się zgubię?

minDnia 13.06.2018 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie miało miejsce ostatnie spotkanie w roku szkolnym 2017/2018, z przedszkolakami z Punktu Przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Ościsłowie. Podczas zajęć dzieci poznały sześć ważnych zasad dla zagubialskich.

Lekcja odbyła się na podstawie książki Gabrieli Rzepeckiej- Weiß „Gdy Pola się zgubi". Tytułowa bohaterka to bardzo sympatyczna dziewczynka o imieniu Pola, która ma również jedną wadę. Pola bardzo często się gubi, dlatego zna kodeks postępowania, który stworzyli rodzice aby pomóc jej znaleźć wyjście z takiej sytuacji. Wszystkie zasady są rymowane, więc łatwo je zapamiętać. Pola to mistrzyni gubienia się. Jak ona to robi? Pola często zamyśla się, zbacza z trasy bądź podejmuje niewłaściwe decyzje. Ogląda pieska po czym orientuje się że zastaje sama na środku skrzyżowania. Wsiada do autobusu, gdy rodzice zostają na przystanku. Wącha kwiatki na klombie, w czasie, kiedy rodzice idą przed siebie. Straszna gapa z tej Poli, ale na szczęście pamięta zasady, których nauczyli ją rodzice i potrafi wybrnąć z każdej sytuacji gdy gubi się na lotnisku to wychodzi na środek hali by mam szybciej ją znalazła, a gdy jedzie sama autobusem to prosi o pomoc kierowcę. Te i wszystkie inne opisane w książce sytuacje mają szczęśliwe zakończenie rodzice zawsze odnajdują Polę. Dzięki książeczce przedszkolaki poznały Sześć zasad dla zagubialskich, które brzmią : 1 Nie szukam. Czekam 2 Nie mogę wchodzić autom w drogę! 3 Do pomocy gotowe służby mundurowe! 4 Ktoś nieznany? Nie ufamy! 5 W bucie schowany kontakt do mamy! 6 Mam być widziana a nie schowana! Każdą z tych zasad dokładnie omówiliśmy. Dla utrwalenia przedszkolaki obejrzały krótki filmik „Co robić gdy się zgubimy i jak się nie zgubić?"
Na koniec zajęć dzieci otrzymały zasady dla zagubialskich do swojej sali.