Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Jak zostać czytelnikiem czyli pierwsza wizyta w bibliotece

minDnia 15.10.2018 r. w filii bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna, której celem było zapoznanie przedszkolaków z biblioteką i zachęcenie do aktywnego wypożyczania i czytania książek. W lekcji udział wzięło 12 przedszkolaków, z punktu przedszkolnego przy Szkole Podstawowej w Ościsłowie, wraz z wychowawczyniami.

Na wstępie zajęć maluchy zostały oprowadzone po pomieszczeniach biblioteki i zapoznane z księgozbiorem a w szczególności z I poziomem odpowiednim do ich wieku. Następnie poznały regulamin i zasady obowiązujące w bibliotece. Dowiedziały się jak wyglądają i do czego służą karty czytelnika i karta książki a także czym jest rejestr czytelników. Przedszkolaki zapoznały się także z regulaminem biblioteki między innymi na jaki czas można wypożyczać książki, lub co trzeba zrobić gdy książka się zniszczy. Mówiliśmy również, kim jest czytelnik oraz jak powinniśmy dbać o książki. Poznaliśmy różnicę między katalogiem kartkowym a online.
Na koniec każdy przedszkolak został czytelnikiem i wrócił do sali ze swoją pierwszą wypożyczoną książką z życzeniami miłej lektury.