Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

logo BN 120

logo instytut 120

BP 120

logo MKWCZ 120

legimi 120

logo BW 120

 

Polska droga do niepodległości

polskie drogi mini5 listopada 2018 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyły się zajęcia edukacyjne pod hasłem Polska droga do niepodległości na podstawie książki A Jabłońskiego o tym samym tytule mające przybliżyć przedszkolakom odzyskanie niepodległości w jej 100 rocznicę. W zajęciach udział wzięło 12 uczniów klasy 0, z SP w Ościsłowie, wraz z wychowawczynią.


100 lat temu – 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała niepodległość. W historii polski data ta zapisała się jako koniec I wojny światowej i moment odzyskania niepodległości. Przez 123 lata Polacy znajdowali się pod panowaniem zaborców, którzy chcieli zniszczyć polska tradycję kulturę i mowę. Naród polski przeszedł trudną drogę do odzyskania niepodległości, którą prześledziliśmy wraz z uczniami klasy 0, nigdy się nie poddał zawsze mając nadzieję na powrót na mapę świata. Ustaliliśmy dzień 11 listopada jest tak ważny dla wszystkich Polaków, powinniśmy go szczególnie upamiętniać. Nie możemy zapominać o symbolach naszej niepodległej ojczyzny, którymi są Flaga Polski, Godło Polski, Hymn Polski.
5 listopada obchodzimy dzień postaci z bajek. Uczniowie zerówki po części edukacyjnej przygotowali miłą niespodziankę przebierając się za postacie z ulubionych bajek , które można znaleźć w książeczkach w dziale dla dzieci.