Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Dzień Pluszowego Misia - Poznajemy Coralgola

DSC01704 miniW dniach 26.11 i 22.11 w filii bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna z uczniami klasy 0 i dziećmi z punktu przedszkolnego ze szkoły podstawowej w Ościsłowie. W lekcji łącznie udział wzięło 25 przedszkolaków wraz z wychowawcami. Tematem lekcji był Dzień Pluszowego Misia, który obchodzimy 25 listopada. Po raz piąty spotkaliśmy się z misiami w bibliotece. Głównym bohaterem zajęć był Miś Coralgol.


Zajęcia zaczęliśmy od krótkiego przypomnienia historii powstania pluszowego misia. Następnie przedszkolaki, które przyszły z misiami do biblioteki przedstawiały nam swoich pluszowych przyjaciół. Potem obejrzeliśmy bajkę o misiu Coralgolu, by następnie dowiedzieć się historii powstania tego misia. Postać Coralgola stworzyła Olga Pouchine dla swojego synka. Wydała o nim książeczki, Nagrywała Słuchowiska. To właśnie w Polsce powstał film kukiełkowy – 53 odcinki o przygodach tego uroczego misia. Coralgol to brązowy miś, który z rodziną mieszka w lesie. Lubi chodzić do szkoły, ale często się spóźnia. Marzy by być śpiewakiem nie ma jednak odpowiedniego głosu. Wizyta u króla ptaków odmienia jego głos, miś zostaje gwiazdą cyrku, w którym więzi go jego dyrektor. Na pomoc misiowi wyruszyli jego przyjaciele. Opowieść o Coralgolu to wspaniała historia podążania za marzeniami i wielkiej mocy przyjaźni.
Oczywiście nie mgło zabraknąć również innych misiów znanych z książeczek czy bajek dla dzieci, więc krótko porozmawialiśmy o misiach: Puchatku, Paddingtonie, Uszatku, Yogim, Małym Misiu, Gumisiach, Pandzie Po, Bogusiu czy troskliwych misiach. Na koniec zajęć przedszkolaki dostały misiowe obrazki do pokolorowania.