Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Ozdoby choinkowe z zimnej porcelany

mini zimna porcelanaW dniach 5, 11,12 i 18 grudnia przeprowadzone zostały zajęcia plastyczne dla dzieci z punktu przedszkolnego i uczniów klasy VII ze szkoły podstawowej w Ościsłowie. Celem zajęć było wykonanie ozdób choinkowych z masy porcelanowej.


Zimna porcelana to bardzo efektowna z zarazem prosta w wykonaniu masa plastyczna, dzięki której możemy tworzyć rozmaite dekoracje świąteczne. Masa porcelanowa jest dużo delikatniejsza od masy solnej i pozwala tworzyć bardziej szczegółowe dekoracje. Połączenie masy z brokatem umożliwia stworzenie w szybki sposób efektownych dekoracji. Możliwość odbijania w masie pieczątek, czy odciskania gałązek sprawia, że ozdoby są bardziej efektowne. Nie trzeba jej wypiekać jak masy solnej, wykonane prace z masy porcelanowej suszymy na kartce około 12 godzin i nasze dekoracje są gotowe. Masę możemy również malować farbami i ozdabiać w dowolny sposób. Trzeba pamiętać również o zabezpieczeniu masy, której aktualnie nie wykorzystujemy bo dość szybko obsycha.
Przedszkolaki i uczniowie po raz pierwszy pracowali na zajęciach z masą porcelanową, którą uprzednio przygotowali w domu. W pierwszym etapie wykonali porcelanowe ozdoby a w drugim tydzień później kolorowali i ozdabiali swoje prace , które z pewnością ozdobią ich bożonarodzeniowe choinki. Dodatkowo z grupą przedszkolną wykonaliśmy papierowe bombki, które ozdobiły szkolną choinkę.