Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Magia Świąt Bożego Narodzenia

DSC01803 miniW zawiązku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia dnia 19.12.2018 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyło się spotkanie z dziećmi z punktu przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie. Lekcja miała na celu wprowadzenie dzieci w magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia oraz przybliżenie bożonarodzeniowych tradycji.


Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły, magiczny, na który czekają wszyscy, a zwłaszcza dzieci. Na początku dzieci posłuchały bajki o świętach bożego narodzenia, której zadaniem było wprowadzić maluchy w świąteczną atmosferę. Święta i związane z nimi obyczaje są źródłem radości, wzruszeń, niezwykłych przeżyć. Dzieci zostały zapoznane z tradycjami i symbolami Bożego Narodzenia. Wspólnie rozmawialiśmy dlaczego to święto jest takie ważne. Przedszkolaki posłuchały m. in. o wypatrywaniu pierwszej gwiazdki, dzieleniu się opłatkiem, o wolnym miejscu przy stole, o sianku pod obrus, a także o wigilijnych potrawach. Mówiliśmy również o kolędach, kolędnikach, pasterce, szopkach bożonarodzeniowych czy jasełkach.
Na końcu rozmawialiśmy o Mikołaju i prezentach, a przedszkolaki wysłuchały piosenki pod tytułem „Kochany Mikołaj". Największą niespodzianką była wizyta Mikołaja, który obdarował maluchy małymi upominkami.