Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

logo BN 120

logo instytut 120

BP 120

logo MKWCZ 120

legimi 120

logo BW 120

 

Zmisiowana książka kucharska

DSC01821 mini3 stycznia 2019 roku w Filii Bibliotecznej w Ościłowie w ramach współpracy miało miejsce pierwsze w tym roku spotkanie z dziećmi z punktu przedszkolnego przy SP w Ościsłowie. Tematem spotkania była książka kucharska w ramach jednego z modułów projektu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury", w którym przedszkolaki biorą udział. W zajęciach udział wzięło 14 dzieci i wychowawczynie.


Przeprowadzone zostały zajęcia- „Zmisiowana książka kucharska", podczas których wyjaśniliśmy kim jest kucharz i co to jest książka kucharska. Następnie maluchy poznały zasady pisania przepisów na przykładzie książki Angeli Wilkes „W kuchni", z której odczytaliśmy przepis na mus owocowy. Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem i zawartością przeróżnych książek kucharskich znajdujących się w bibliotece.