Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

logo BN 120

logo instytut 120

BP 120

logo MKWCZ 120

legimi 120

logo BW 120

 

Wyprawa na Biegun Północny

DSC01832 miniWyprawa na biegun północny z takim tematem zmierzyliśmy się podczas dzisiejszej lekcja bibliotecznej, w której udział wzięło 13 przedszkolaków z punktu przedszkolnego przy S P w Ościsłowie.


Podczas dzisiejszych zajęć rozmawialiśmy o biegunach zimna. . Biegun północny - ARKTYKA i biegun południowy – ANTARKTYDA. Co łączy a co różni te obie mroźne krainy? By odpowiedzieć na te pytania rozmawialiśmy o warunkach jakie tam panują i zwierzętach jakie zamieszkują te mroźne tereny. Poznaliśmy więc niedźwiedzie polarne, lisy polarne, foki morsy ,renifery, woły piżmowe zające polarne ,sowy śnieżne i inne gatunki żyjące na biegunie. Dowiedzieliśmy się dlaczego niektóre z nich mają białe futro i dlaczego jest ono tak grube. Mówiliśmy również o pingwinach, które nie żyją na biegunie północnym. Obejrzeliśmy również film pokazujący życie Inuitów (Eskimosów)z którego dowiedzieliśmy się jak mieszkają, polują w co się ubierają i co jedzą ci niezwykli mieszkańcy bieguna.
Potem mieliśmy chwilę na zabawę sztucznym śniegiem. A w ramach podsumowania obejrzeliśmy bajkę pod tytułem „Słoń Beniamin wyprawa polarników".