Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Podróż przez układ słoneczny

DSC01884miniW dniu 20.02.2019 roku w filii bibliotecznej w Ościsłowie miała miejsce lekcja biblioteczna „Podróż przez Układ Słoneczny" z grupą przedszkolną ze Szkoły Podstawowej w Ościsłowie, w której udział wzięło 14 przedszkolaków wraz z wychowawczyniami. Zajęcia miały na celu rozbudzenie zainteresowań dzieci otaczającym nas wszechświatem.


Podróż po Układzie Słonecznym rozpoczęliśmy od wysłuchania piosenki „W układzie słonecznym", która idealnie wprowadziła dzieci w temat zajęć. Na początku przedszkolaki dowiedziały się czym jest słońce, dlaczego jest takie gorące i czemu planety krążą wokół niego. Następnie poznały wszystkie planety układu słonecznego, które krótko omówiliśmy, Najwięcej uwagi poświęciliśmy naszej planecie, maluchy wiedzą już, że Ziemia cały czas krąży nie tylko wokół słońca, ale także wokół własnej osi, posiada księżyc który krąży wokół niej. Dla utrwalenia wiadomości dzieci obejrzały filmik „PAXI Układ Słoneczny". Przedszkolaki poznały również różnice między gwiazdą a planetą i dowiedziały się, jak powstają gwiazdy oraz czym są komety. Rozmawialiśmy również o kosmonautach, statkach i podróżach kosmicznych, lądowaniu człowieka na Księżycu.
Maluchy z zaintersowaniem słuchały informacji na temat Układu Słonecznego, a na koniec otrzymały kolorowanki z kosmonautą.