Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Spotkanie ze zwierzętami w ZOO

DSC01903 miniW środę 27 lutego w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna dla dzieci z punktu przedszkolnego przy SP w Ościsłowie. W lekcji udział wzięło 10 uczniów i wychowawczynie. Celem lekcji było wzbogacenie wiadomości na temat dzikich zwierząt oraz omówienie warunków życia zwierząt mieszkających w ZOO.


Zajęcia rozpoczęły się od wspólnego wysłuchania piosenki „Idziemy do ZOO" – Dziecięce Przeboje. Następnie dzieci odpowiedziały na pytanie, czym jest ZOO, a także opowiadały o zwierzętach je zamieszkujących. W ramach ćwiczeń dzieci rozwiązywały zagadki słowne dotyczące zwierząt, z którymi doskonale sobie poradzili. Omówiliśmy najbardziej popularne gatunki zwierząt przebywających w ogrodach zoologicznych, nie zabrakło licznych ciekawostek dotyczących zwierząt. Odbyliśmy też wirtualny spacer po Warszawskim ogrodzie zoologicznym, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony przedszkolaków. Rozmawialiśmy również na temat warunków, w jakich żyją zwierzęta zamieszkujące ZOO. Mówiliśmy o tym, że wybiegi są przystosowywane indywidualnie w zależności od gatunku zwierzęcia. Przedszkolaki dowiedziały się również że każde zwierzę ma swojego opiekuna, który dba o nie, karmi je i się nim opiekuje.
Na koniec zajęć dzieci wysłuchały piosenki „biegniemy do ZOO- Dziecięce przeboje" i dostały obrazki do pokolorowania związane z dzisiejszym tematem zajęć.