Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Przedwiośnie - zajęcia edukacyjno-plastyczne

DSC01979 miniWiosna to jedna z najpiękniejszych pór roku, ale zanim zagości u nas na dobre mamy okres tak zwanego przedwiośnia. Właśnie Przedwiośnie było tematem dzisiejszych zajęć edukacyjno-plastycznych przeprowadzonych w Sali przedszkolnej punktu przedszkolnego. Zajęcia zostały podzielone na dwa etapy w których udział wzięło 13 przedszkolaków wraz z wychowawczyniami.


Po czym poznać że wiosna się zbliża? Czy można ją zobaczyć? A co to jest to przedwiośnie? Odpowiedzi na te pytania w pierwszej części zajęć uzyskaliśmy oglądając krótki film edukacyjny „Wiosna pierwsze oznaki w przyrodzie". Następnie krótko omówiliśmy najbardziej charakterystyczne oznaki zbliżającej się wiosny. Rozmawialiśmy więc o roślinach krótko opisująć pierwsze wiosenne kwiaty takie jak przebiśniegi krokusy przylaszczki zawilce czy sasanki. Mówiliśmy również o ptakach których pojawienie się symbolizuje nam nadchodzącą wiosnę takie jak bocian, kukułka, żuraw, jaskółka, skowronek czy szpak. Wspominaliśmy także zwierzęta, które budzą się ze zimowego snu nie zabrakło więc niedźwiedzia, świstaka, jeża czy borsuka.
W drugiej części naszego spotkania wykonywaliśmy wiosenne kwiaty w rozmiarze XXL, które wykonaliśmy z tektury krepiny kolorowego papieru i bibuły. Kwiaty te z całą pewnością będą stanowiły wiosenną dekorację sali przedszkolaków.