Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Ptaki wokół nas

DSC02028 minW dniu 28 marca 2019 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie miała miejsce lekcja biblioteczna poświęcona ptakom niezwykłemu gatunkowi zwierząt. W zajęciach udział wzięło 10 przedszkolaków z punktu przedszkolnego, przy SP w Ościsłowie, wraz z wychowawczyniami. Celem zajęć było przybliżenie przedszkolakom podstawowych informacji dotyczących ptaków. Zajęcia zostały przeprowadzone na podstawie książki Anity Ganeri „Wszystko o ptakach".


Podczas zajęć maluchy dowiedziały się wielu informacji i ciekawostek dotyczące ptaków. Najpierw rozmawialiśmy o cechach charakterystycznych dla wszystkich ptaków: posiadają skrzydła i większość z nich potrafi latać, ale by tak było kości ptaków są puste, przez co ich szkielet jest lekki; ich ciało pokryte jest piórami, a zamiast zębów mają dzioby; składają jaja o twardej skorupie, które w zależności od gatunku różnią się wielkością i kolorem. Rozmawialiśmy również na temat ptasich mieszkańców miast, parków, lasów czy łąk. Mówiliśmy także o tym, jak ptaki potrafią się dostosować do warunków panujących w danej okolicy, a także o ptakach hodowanych przez człowieka. Dzieci mogły się również przyjrzeć jak z bliska wyglądają pawie pióra, a także obejrzeć różne książki dotyczące ptaków zarówno rodzimych, jak i egzotycznych. Posłuchaliśmy również odgłosów, jakie wydają ptaki, a jako ciekawostkę słuchaliśmy lirogona- ptaka, który potrafi wszystko powtórzyć oraz sprawdziliśmy czy dzieci będą potrafiły naśladować odgłosy wybranych ptaków. Na koniec maluchy otrzymały ptasią kolorowankę.