Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Spotkanie z OSP Glinojeck

P102067514 marca Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku oraz Filia Biblioteczna w Ościsłowie wraz z OSP Glinojeck zorganizowała pokaz dla dzieci z ZSO w Ościsłowie. W pokazie uczestniczyło 29 przedszkolaków oraz 8 uczniów klasy pierwszej. 

 

Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom zasad udzielania pierwszej pomocy. Podczas wizyty strażaków dzieci mogły na własnym przykładzie przeprowadzić podstawowe czynności w przypadku zasłabnięcia, utraty przytomności czy choćby zatrzymania akcji serca. Miały również okazję zobaczyć wyposażenie samochodu ratowniczo-gaśniczego będącego na stanie OSP Glinojeck.

Strażacy z OSP Glinojeck nie tylko zajmują się ratowaniem ludzkiego życia i gaszeniem pożarów, ale również potrafią być czarodziejami. Podczas dzisiejszych pokazów udowodnili nam, że potrafią wyczarować również tęczę.