Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Przedszkolaki w Bibliotece

SAM 2286"Czytanie łączy pokolenia" pod takim hasłem w dniach 8-15 maja 2014 roku ma miejsce Tydzień Bibliotek. W związku z tym w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie 13 maja 2014 r. miała miejsce lekcja biblioteczna z grupą przedszkolaków z punktu przedszkolnego w Ościsłowie. W lekcji udział wzięło 14 dzieci i 2 opiekunki.

 

Lekcja miała na celu zapoznanie przedszkolaków z biblioteką. Niektóre z dzieci po raz pierwszy w życiu były w bibliotece. Dzieci zwiedziły bibliotekę, zostały zapoznane z księgozbiorem. Dowiedziały się jak wyglądają i do czego służą karty czytelnika i kary książki, a także czym jest rejestr czytelników. Przedszkolaki zapoznały się także z regulaminem biblioteki między innymi na jaki czas można wypożyczać książki lub co trzeba zrobić gdy książka się zniszczy.

Na koniec spotkania każde z dzieci otrzymało obrazek do pokolorowania tematycznie związany z biblioteką. Przedszkolaki zostały również zachęcone do ponownych odwiedzin wraz ze swoimi rodzicami.