Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Zerówka w Bibliotece

SAM 2450- małe9 czerwca w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy "0" z ZSO w Ościsłowie. W lekcji więło udział 14 dzieci wraz z wychowawczynią panią Iwoną Bierzuńską. Lekcja miała na celu przypomnienie dzieciom czym zajmuje się biblioteka.

 

Lekcja została podzielona na dwie części. Podczas pierwszej części lekcji dzieci zostały oprowadzone po pomieszczeniach biblioteki oraz zapoznane z księgozbiorem. Dowiedziały się co to jest katalog książek, czym jest rejestr czytelników, a także do czego służą i jak wyglądają karty czytelnika i karta książki. przedszkolaki zostały zapoznane z podstawowymi zasadami obowiązującymi w bibliotece m. in. ile książek można wypożyczyć i na jak długi okres czasu, co należy zrobić gdy książka zostanie zniszczona lub jaka kara grozi za przetrzymanie książek. dzieci zostały również poinformowane jak należy zachowywać się w bibliotece.

W drugiej części lekcji dzieci przeszły do swojej sali szkolnej. Każde z nich otrzymało materiały potrzebne do wykonania własnych zakładek do książek. Dzieci chętnie wzięły udział w wykonaniu zakładek, które okazały się bardzo kolorowe i pomysłowe.

Na koniec przedszkolaki zostały zachęcone do wypożyczania książek i ponownych odwiedzin w bibliotece.