Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Edukacja w bibliotece

SAM 2929- małeDnia 06.10.2014 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna z grupą przedszkolaków w wielu 3-5 lat z punktu przedszkolnego z ZSO w Ościsłowie. Była to pierwsza lekcja rozpoczynająca współpracę Filii Bibliotecznej z punktem przedszkolnym. 

Celem lekcji było zapoznanie maluchów z biblioteką. Dzieci zostały oprowadzone po pomieszczeniach placówki oraz zapoznane z księgozbiorem. Przedszkolaki dowiedziały się jak wygląda katalog książek, czym jest rejestr czytelników, a także jak wygladają i do czego służy karta czytelnika i karta książki. Dzieci poznały również zasady obowiązujące w bibliotece, m.in. ile książek można wypożyczyć i na jaki okres czasu. Przedszkolaki dowiedziały się również jak należy zachowywać się w bibliotece.

Na koniec spotkania każde z dzieci mogło zadawać pytania dotyczące biblioteki, co bardzo rozsądnie wykorzystały. Każde z dzieci dostało również obrazek do pokolorowania tematycznie związany z biblioteką. Przedszkolaki zostały zachęcone do odwiedzania biblioteki wraz ze swoimi rodzicami.

 

Tekst: Patrycja Kruszewska

Zdjęcia: Marta Frankowska