Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Pani jesień

SAM 2963 małeDnia 27.10.2014 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie w ramach współpracy z punktem przedszkolnym z ZSO w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna pod tytułem "Pani jesień". W lekcji wzięło udział 11 dzieci w wieku 3-5 lat i 2 opiekunki.

 

Lekcja miała na celu przybliżenie dzieciom pory roku jaką jest jesień. Przedszkolaki dowiedziały się jakie zmiany zachodzą w przyrodzie wraz z nadejściem jesieni. dzieci usłyszały jakie dary jesień można znaleźć w sadzie, ogrodzie, w parku czy lesie. Dodatkowo dzieciom zostały przytoczone przykłady oznak jesieni. Maluchy dowiedziały się również czym jest "babie lato", a także dlaczego zmieniamy jest czas. Przedszkolaki brały czynny udział w zajęciach oraz chętnie wypowiadały się na temat jesieni. Następnie dzieci wysłuchały krótkich wierszyków jesiennych, które miały pomóc im w utrwaleniu przekazanych informacji.

Po przejściu do sali przedszkolnej zajęcia zostały wznowione. Każde z dzieci otrzymało projekt sukni "Pani jesieni" do wykonania. Maluchy bardzo się starały i wykonały przepiękne prace, które można zobaczyć w F.B. w Ościsłowie. Wystawę prac można podziwiać do końca listopda w F.B. W Ościsłowie.

tekst: Patrycja Kruszewska

zdjęcia:Marta Frankowska i Patrycja Kruszewska