Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Dzień pluszowego misia

SAM 3032 małeDnia 26 listopada miała miejsce lekcja biblioteczna z grupą przedszkolaków z ZSO w Ościsłowie. Tematem lekcji był światowy dzień Pluszowego misia, który jest obchodzcony w Polsce od 2002 roku i przypada 25 listopada. 

 

Lekcja miała na celu pokazanie dzieciom kim tak naprawdę jest pluszowy miś. Maluchy wysłuchały historii powstania znanej wszystkim maskotki. Na spokaniu zaprezentowano najbardziej znane sylwetki misiów m. in.: Uszatka, Puchatka, Coralgola, Paddingtona, Gumisiów, Troskliwych Misiów jak i wielu innych. Po prezentacji misiów każde z dzieci miało możliwość opowiedzenia o swoim pluszaku. Przedszkolaki chętnie opowiedziały jak ich misie mają na imię i jak się u nich znalazłych. Potem rozmawialiśmy na temat tego co z misiami można robić. Dzieci zgodnie stwierdziły, że misie to ich najlepsi przyjaciele.

Dalsza część lekcji odbyła się w sali przedszkolnej, gdzie dzieci posłuchały książki Czesława Janczarskiego pod tytułem "Przygody i wędrówki Misia Uszatka". Maluchom bardzo podobały sie przygody misia. Dzieci dostały również obrazki z postacią misia, które przepięknie pomalowały.

 

Teskt: Patrycja Kruszewska

Zdjęcia: Marta Perczyńska