Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Tradycje bożonarodzeniowe

SAM 3051 małeZ okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dnia 18.12.2014 roku w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna z grupą przedszkolaków z ZSO w Ościsłowie. W lekcji więło udział 11 dzieci w wieku 3-5 lat razem z panią Martą Perczyńską. Celem przeprowadzonych zajęć było przybliżenie dzieciom bożonarodzeniowych tradycji.

 

Po przyjściu do biblioteki dzieci przeszły do jednego z pomieszczeń, w którym zapanowała świąteczna atmosfera. Na początek dzieci dowiedziały się czym jest adwent, a także dlaczego Boże Narodzene jest takie ważne oraz jakie tradycje mamy z nim związane. Przedszkolaki posłuchały informacji o pierwszej gwiazdce, dzieleniu się opłatkiem, wolnym miejscu przy stole, sianku pod obrusem, kolędach, a także o pasterce, szopkach bożonarodzeniowych, jasełkach i kolędnikach.

Potem dzieci wysłuchały świątecznej opowieści, a na koniec, aby tradycji stało się zadość każde z dzieci otrzymało mały upominek.

 

Tekst: Patrycja Kruszewska

Zdjęcia: Marta Perczyńska