Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Bezpiecznie podczas ferii zimowych

SAM 3214 małeW związku ze zbliżającymi się feriamii zimowymi 15 stycznia w Filii Bibliotecznej w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna z grupą przedszkolaków z ZSO w Ościsłowie. W lekcji udział wzięło 14 dzieci w wieku 3-5 lat wraz z panią Martą Perczyńską.

 

Celem lekcji było pokazanie dzieciom jak bezpieczenie spędzać feriie zimowe. Przedszkolaki dowiedziały się m. in. jak zachowywać się podczas zabaw na śniegu i zjazdów na sankach oraz gdzie należy jeździć na łyżwach. Poza tym każde dziecko zostało ostrzeżone, iż nie należy rzucać w kolegów śnieżkami, w których ukryte są małe kamienie, ani celować w twarz kolegów i koleżanek, a także rzucać śnieżkami w jadące samochody. Potem przedszkolaki posłuchały o zagrożeniach jakie mogą powodować zwisające sople z dachów oraz oblodzone chodniki. 

Na koniec każde dziecko otrzymało obrazem do pokolorowania związanych tematycznie z feriami.