Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Pierwszaki w bibliotece

Dnia 17.03.2015 roku w Filii Biblioteczne w Ościsłowie odbyła się lekcja biblioteczna dla klasy I Szkoły Podstawowej z ZSO w Ościsłowie. W lekcji wzięło udział 14 dzieci wraz z wychowawczynią panią Iwoną Kęsik. Lekcja miała na celu pokazanie dzieciom czym zajmuje się biblioteka.

 

Podczas lekcji dzieci zostały oprowadzone po pomieszczeniach biblioteki i zapoznane z księgozbiorem. Dowiedziały się czym jest karta książki oraz karty czytelnika, numeryczny rejestr czytelników biblioteki, rejestr udzielonych informacji, rejestr wypożyczonych czasopism, a także czym jest katalog online i jak z niego korzystać. Pierwszoklasiści poznali zasady panujące w bibliotece, m.in. ile książek można wypożyczyć i na jak długo, a także jak należy się zachowywać w bibliotece.

Dzieci brały czynny udział w zajęciach oraz chętnie odpowiadały na pytania, jak również je zadawały. Na koniec zajęć dzieci mogły poszukać książek, które im się spodobają i je wypożyczyć. Filia w Ościsłowie dzięki przeprowadzonej lekcji bibliotecznej pozyskała kilku nowych czytelników.