Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Bliblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

Pierwsze oznaki wiosny

SAM 3355 małeDnia 19.03.2015 roku odbyła sie lekcja biblioteczna z dziećmi z punktu przedszkolnego z ZSO w Ościsłowie. W lekcji udział wzięło 12 dzieci w wieku 3-5 lat wraz z panią Martą Perczyńską i Emilią Mikołajczak.

 

Celem lekcji było przybliżenie i omówienie najbardziej charakterystycznych oznak zbliżającej się wiosny. Rozmawialiśmy z dziećmi o roślinach, ptakach, których pojawienie się symbolizuje nam nadchodzącą wiosnę. Maluchy mogły dokładnie przyjrzeć się leszczynie i gałązkom wierzby. Mówiliśmy również o zwierzętach, które budzą się z zimowego snu wraz z nastaniem wiosny. Omówiliśmy także różnice między wiosną kalendarzową a astronomiczną. Przedszkolaki posłuchały o zwyczaju topienia Marzanny, który symbolizuje pożegnanie zimy. Rozmawialiśmy również o zagrożeniu jakie niesie ze sobą wypalanie traw.

Przedszkolaki przez cały czas brały czynny udział w zajęciach i chętnie rozwiązywały wiosenne zagadki. Na koniec lekcji dzieci posłuchały wiersza pod tytułem "Marzec".