Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Miejsko-Gminna Biblioteka

Publiczna w Glinojecku

Nowości

Zaprzyjaźnione

glinojeck 
 gok
 glinojeck info
 fb-art

logo BN 120

logo instytut 120

BP 120

logo MKWCZ 120

legimi 120

logo BW 120

 

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia 2020 r.

christmas 2021 - 750

Drodzy Czytelnicy - informujemy, że w dniach:
- 24.12.2019 (Wigilia) Biblioteka i jej filie będą nieczynne,
- 31.12.2019 (Sylwester) Biblioteki czynne będą w godzinach od 9.00 do 14.00

Pobierz książkę dla dzieci za darmo!

ada plakat 350Opowiadanie „Ada i jej cztery przygody" Jana Kerdena jest przeznaczona dla dzieci w wieku szkolnym. To chwila gdy ich naturalna ciekawość i spontaniczna twórczość zderza się z zupełnie nowymi wymaganiami, rutyną dorosłego świata i wpływami komercji. Z myślą o tym powstała książka, a składające się na nią cztery opowieści mają być pomostem, dzięki któremu dziecięca wrażliwość i chęć kreacji odnajdzie się wśród nowych doznań i wyzwań. Ważną wartością jest też użycie klasycznego języka literackiego, bez współczesnych naleciałości – rzecz o którą coraz trudniej w literaturze i codzienności.
Tak o opowiadaniu Jana Kerdena napisał Marek Bieńczyk, laureat Nike 2012:
cyt:„Ada i jej cztery przygody" to bardzo pomysłowa i bardzo delikatna proza dla dzieci w wieku około dziesięciu lat. Podkreślam słowo „delikatna", gdyż jest pisana językiem, który nie chce się nikomu przypodobać, być na siłę „nowoczesny", nie chce sięgać po figury stylistyczne i wyrażenia „kumplowskie", jakie dzisiejszej młodzieży mogłyby się wydać swojskie; w zamian proponuje własny język, nie staroświecki, lecz pełen elegancji, lekkości i właśnie delikatności."
Decyzją autora i dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury „Ada i jej cztery przygody" w formie plików ebook i audiobook jest dostępna bezpłatnie pod linkiem: https://fundacjawilkonia.pl/index.php/2020/11/17/ada-i-jej-cztery-przygody/

 

Wznowienie działalności Wypożyczalni!

WykrzyknikDrodzy Czytelnicy!
Zgodnie z §10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r. poz 2091) od dnia 30 listopada do 27 grudnia 2020 r. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Glinojecku wraz z filiami bibliotecznymi w Ościsłowie i Woli Młockiej wznawia udostępnianie zbiorów. W placówkach obowiązywać będą dodatkowe procedury bezpieczeństwa przewidziane w rozporządzeniu tj. 1 czytelnik na 15m².
Godziny pracy bibliotek pozostają bez zmian. Serdecznie zapraszamy.